2015 m. spalio 01 d. VšĮ „Skaitmeninė statyba“, Lietuvos statybininkų asociacija ir Vilniaus miesto savivaldybė surengė konferenciją „BIM regional developments“, skirtą regioniniam bendradarbiavimui vystant skaitmeninę statybą ir statinio informacinio modeliavimo (BIM) metodologiją. Tai Lietuvoje vienas didžiausių renginių, skirtų BIM.
Konferencija buvo skirta visiems statybos proceso dalyviams – užsakovams, NT vystytojams ir valdytojams, projektuotojams, statytojams, valdžios atstovams, viešųjų pirkimų organizatoriams bei mokslo ir tyrimų institucijų atstovams. Konferencijoje patirtimi plėtojant skaitmeninę statybą dalijosi Danijos, Suomijos, Nyderlandų, Jungtinės Karalystės ir įvairių Lietuvos įmonių ir organizacijų atstovai, buvo diskutuojama apie BIM patirtį, ir skaitmeninės statybos pritaikymo miesto procesų valdymui, energiniam efektyvumui didinti perspektyvas.
Pateikiame įdomiausius konferencijos pranešimus.
1 dalis – Nacionaliniai BIM reikalavimai Danijoje
Jan Karlshøj, „buildingSMART Nordic“ pirmininkas (Danija), su auditorija dalijasi mintimis apie gyvavimo ciklo analizę, IFC, „buildingSMART“.
2
dalis – BIM paremtas procesų valdymas miesto planavime
Jukka Tarkkala, Helsinkio miesto planavimo departamentas
Jukka Tarkkala parodo gerąjį pavyzdį, kaip struktūrizuotai valdyti miesto planavimo procesus ir informaciją. Pranešėjas išskiria svarbų aspektą – visi miesto planai ir susijusi informacija visuomenei yra atvira. Helsinkio miestas šiuo metu siekia dar labiau patobulinti naudojamas sistemas ir duomenų bazes, bei tapti dar efektyviau BIM metodais valdomu miestu.
3 dalis – InfraBIM
Tomi Henttinen, „buildingSMART Nordic“ dalijasi Suomijos patirtimi diegiant BIM technologijas infrastruktūros srityje.
4 dalis – Beneliukso BIM patirtis
Rob Roef, „buildingSMART Benelux“ (Nyderlandai)
Pranešėjas apžvelgia savo regiono ir pasaulio skaitmeninius pasiekimus bei mini ir 3D spausdintuvus, jais spausdinamus namus, bei tokius įrankius kaip „Project Tango“, įgalinančius žmogų planšete sukurti jo aplinkos 3D modelį, ir „Microsoft HoloLens“, į žmogaus darbą ir buitį įtraukiantį hologramas.
5 dalis – BIM – įrankis inovacijoms. HS2 (Greitojo geležinkelio projekto BIM patirtis). „Londonas – Birmingemas“ atvejo analizė.
Sonia Zahiroddiny, BIM strategijos vadovė, HS2 (Jungtinė Karalystė).
Įspūdingą HS2 geležinkelio projektą Jungtinėje Karalystėje pristačiusi britė Sonia Zahiroddiny, pabrėžia, kad BIM pagalba yra siekiama ne tik pastatyti ir efektyviai valdyti geležinkelių tinklą, bet ir sujungti miestus ir miestelius taip, kad jie galėtų kartu vystytis, o gyventojams būtų suteiktos dar geresnės paslaugos, padedančios jų darbe ir gyvenime.
6 dalis – „RailBaltica“. Regioninio bendradarbiavimo projektas
Arvydas Čibirka, UAB „Kelprojektas”
7 dalis – Nacionaliniai BIM reikalavimai Estijoje
Aivars Alt, TTK Talino taikomųjų mokslų universitetas (Estija)
8 dalis – Nacionaliniai BIM reikalavimai Baltarusijoje
Andrei Yelets, Baltarusijos nacionalinis technikos universitetas
9 dalis – „Infostatyba“ tobulinimas
Laura Nalivaikienė, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos viršininkė
Pranešėja pabrėžia, jog svarbus Statybos inspekcijos tikslas – gyventojams ir verslui teikiamų viešųjų ir administracinių paslaugų prieinamumo statybos ir teritorijų planavimo srityse tobulinimas bei jų kokybės gerinimas, naudojantis informacinėmis ir ryšių technologijomis. Inspekcija siekia standartizuoti teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros procedūras. Informacinėmis sistemomis sukūrus sąsajas tarp atskirų institucijų administruojamų duomenų bazių, turėtų tapti aiškūs visi procesai ir duomenų šaltiniai, iš kurių reikiami duomenys būtų perkeliami savaime.
10 dalis – Skaitmeniniai žemėlapiai ir 3D GIS
Ingos Kavaliukienės, SĮ „Vilniaus planas“, pranešimas apie 3D GIS svarbą miesto planavimui bei vystymui.
11 dalis – WEB platforma vieningam BIM duomenų valdymui
Dr. Arūnas Urbšys, UAB „IN RE“
12 dalis – Elektroninis statybos darbų žurnalas
Mantas Kanaporis, UAB „Cotenders“
Renginio organizatoriai
Rėmėjai